SVĚTOVÝ ŠAMPIONÁT 2024 V TÁBOŘE MÁ SVOJI HYMNU A WEB

Za rok a 22 dní začne v Táboře světový cyklokrosový šampionát. Na jihu Čech se o světové medaile bude bojovat již počtvrté ve dnech 2. - 4. února 2024. Pořadatelé šampionátu dnes spustili nový web (www.mstabor2024.cz), prodej vstupenek a představili hymnu, kterou nazpíval v češtině a angličtině starosta města Tábora Štěpán Pavlík. To vše se novináři dozvěděli dnes v rámci tiskové konference věnované domácímu šampionátu, který se pojede v neděli 15. ledna v Mladé Boleslavi.


Česká republika bude hostit světový šampionát v cyklokrosu celkově již pošesté. Tábor poprvé hostil světovou elitu v roce 2001, následně v roce 2010 a naposledy pak v roce 2015. Během těchto tří šampionátů čeští reprezentanti vybojovali celkem 8 medailí. Z toho šest hned v tom prvním v roce 2001.

"Vůbec bychom se nezlobili, kdyby se situace opakovala. Podmínky na konci ledna našim reprezentantům svědčí, pevně doufáme, že znovu bude sníh a mráz," říká Petr Balogh, šéf pořadatelského týmu Agentura Cyklistika a neopomněl rovněž zdůraznit, že Tábor je první město v historii šampionátů, kde se o medaile bude bojovat počtvrté. Jeho cílem je přilákat podél tratě šampionátu 50.000 diváků.

Na novém webu jsou základní informace, jako například program, trať, tipy na ubytování a pochopitelně i vstupenky. Ty jsou do konce března 2023 za sníženou cenu, permanantka na celý třídenní program (celkem 7 závodů) je nyní za 890 Kč. Jednodenní vstupné na sobotu či neděli stojí 370 Kč.