Tábor se pomalu, ale jistě připravuje na sportovní svátek roku 2024

Sto padesát dnů před začátkem cyklokrosového mistrovství světa v Táboře navštívila jihočeské dějiště šampionátu zástupkyně UCI Christell Reille. Ta se spolu se zástupci města Tábor a organizátorů byla podívat na pokračující přípravy jedné z největších sportovních událostí roku 2024 v Česku.


„Vzhledem k tomu, že jsme mistrovství světa v cyklokrosu už pořádali už třikrát, což je obrovská výhoda. Není tak příliš věcí, které by nás měly zaskočit,“ říká šéf pořádající Agentury Cyklistika Petr Balogh.

Koordinátorku disciplíny při UCI Christell Reille zajímaly zejména zázemí pro rozhodčí, doping, kancelář závodu nebo prostory pro novináře - cílová mix zóna a tiskové centrum.

„Mým odhadem je 80 % zajištěno, paní Reille byla spokojená, jsou pochopitelně ještě body, které vyžadují další jednání o jejich řešení,“ přiznal Balogh, jenž novému si například pochvaluje prostory táborského divadla, kde se bude představovat francouzský organizátor šampionátu v roce 2025.

„Máme krásné divadlo Oskara Nedbala, jehož malý sál je často často označován za zmenšenou kopii Národního divadla, ke kterému odkazuje nápis TÁBOR SOBĚ! nad portálem,“ radoval se hrdý „táborák“ Balogh, který se svým týmem chce světu předvést nejen skvělé sportovní výkony, ale i město Tábor.   

„Pevně věřím, že se nám podaří na šampionát v Táboře přilákat celkem 50 tis. diváků. Doufáme, že do Tábora přijedou hvězdy jako Mathieu van der Poel, Tom Pidcock nebo Wout van Aert. A z českých závodníků hlavně Zdeněk Štybar, jenž se stal tváří mistrovství. Už pociťujeme zvýšený zájem o vstupenky, máme jich v tuto chvíli prodány celkem tři tisíce, a to jsme to ještě ani nezačali inzerovat,“ těšil se z pozornosti fanoušků o táborský vrchol sezony.

Město Tábor bude mistrovství světa hostit už po čtvrté v historii, poprvé to bylo v roce 2001, následoval rok 2010, 2015.

Sportovní svátek v Táboře se odehraje první únorový víkend 2. – 4. 2. 2024.

Více informací najdete zde: https://www.mstabor2024.cz