TITULY OBHAJUJÍ ZEMANOVÁ A BOROŠ

Kristýna Zemanová (Brilon Raning Team MB) a Michael Boroš (Elkov Kasper) jsou největšími favority 72. cyklokrosového mistrovství České republiky. Ten se pojede v neděli 15. ledna v Mladé Boleslavi. Město automobilů hostí český šampionát již po třinácté, ten první se zde jel již v roce 1962. Letošní novinkou je to, že kromě elitních kategorií budou o medaile bojovat i kategorie juniorské, které měly své mistrovství v minulosti v prosinci.


Již popáté je ředitelem šampionátu v Mladé Boleslavi Antonín Ungerman: "První domácí šampionát se u nás jel již v roce 1962. Současná trať je klasická, na níž se jezdí již od roku 2012. Je dlouhá 2 760 metrů, a když zaprší, tak se třeba půlka okruhu běhá," řekl Antoním Ungerman.

V kategorii elitních mužů před rokem obsadili kompletní stupně vítězů jezdci týmu Elkov Kasper. Obhájcem titulu je Michael Boroš, který si brousí zuby na šesté zlato. Oproti loňsku bude chybět stříbrný Jakub Ťoupalík, ale pojede jeho bratr Adam, v Kolíně třetí. Největším soupeřem by jim měl být celkový vítěz Toi Toi Cupu Šimon Vaníček z ČEZ Cyklo team Tábor a domácí Jakub Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav).

Na domácích tratích v ženách kraluje teprve devatenáctiletá Kristýna Zemanová. Ta vyhrála před rokem poprvé a mezi její největší soupeřky patří Julia Kopecky (AG Insurance NXGT), týmové kolegyně Kateřina Hladíková s Barborou Jeřábkovou a do pořadí nejlepších bude chtít promluvit i veteránka  osminásobná šampionka Pavla Havlíková (Lawi Junior Team).

Největším favoritem v kategorii juniorů je Václav Ježek (Brilon Racing Team), dále pak obhájce titulu František Hojka (Express CZ Tufo Team Kolín) a Jakub Kuba (Dukla Praha). V juniorkách titul obhajuje Eliška Hanáková (Hanák Sisters) a o titul může zabojovat i domácí Vanda Dlasková (TJ Auto Škoda MB).

Trať závodu je umístěna nedaleko lesoparku Štěpánka u sídla firmy Compag. Vede převážně po louce a měří 2 760 metrů. První kategorií, jež v neděli odstartuje, bude kategorie juniorů. V 11:45 pojedou elitní ženy, za nimi s tříminutovým rozestupem juniorky a vrchol programu - závod elitních mužů, přijde na řadu ve 13:15. Ten budete moci živě sledovat na stanici ČT Sport.