Toi Toi Cup se po letech vrací do Plzně

V den Státního svátku, v sobotu 28. října se v Plzni pojede sedmý závod letošního ročníku Toi Toi Cupu.

Po dlouhých deseti letech se cyklokros opět loni vrátil do západočeské metropole. Plzeň pamatuje závody na Lopatárně nebo Světové poháry u svatého Jiřího. Loni se na Borech ve Škodalandu konalo mistrovství republiky kategorie Masters a šampionát Plzeňského kraje. „Stýskalo se mi nejen po cyklokrosu, ale i po komunitě. Sháněl jsem podobného blázna, který by do toho se mnou šel. Nakonec jsem Martina Pečenku ani nemusel moc ukecávat. Pak se přidali i další kamarádi – Tesař, Lukeš, Elsnic, Šimůnek,“ prozradil ředitel závodu Josef Soukup počátky znovuvzkříšení plzeňského cyklokrosu.

Nová trať na Borech ve Škodalandu se může pyšnit téměř dokonalým zázemím. K dispozici je parkoviště s kapacitou 500 míst, administrativní budova pro rozhodčí, novináře a VIP hosty, nechybí ani potřebné občerstvení. Samotná trať je rovinatá, start a cíl je v prostorech cyklistického oválu. „Trať je v základu stejná jako loni. Pouze jsme přidali umělé hrby a schody. Do budoucna máme i další plány, které chceme uskutečnit v dalších letech“ říká ředitel závodu Josef Soukup a přirovnává: „Bude to Holandsko. Když nebude pršet, tak to bude hodně rychlé.“

Plzeňští pořadatelé mají ty nejvyšší ambice, minimálně se v dalších letech posunout o kategorii výše. „Chtěli bychom uspořádat velký Toi Toi Cup, v budoucnosti klidně i Světový pohár,“ plánuje si Soukup.

Přáním pořadatelů je početná účast nejen závodníků, ale i sportovních příznivců. „Byli bychom rádi, aby se fanoušci dostavili v hojném počtu a podpořili mladé cyklokrosaře. Svoji účastí tak dají najevo, že si Plzeň cyklokrosové závody zaslouží,“ vzkazuje fanouškům ředitel závodu.

Text Petr Hofbauer, foto spolek chodov