Třetí výhra Zemanové, druhá Boroše

Již čtvrtou zastávku měl letošní ročník seriálu TOI TOI Cupu dnes v Jičíně. Kristýna Zemanová z týmu Brilon Racing Team MB proměnila svůj třetí start v letošním seriálu ve třetí prvenství, mezi muži vyhrál podruhé za sebou Michael Boroš z Elkov Kasper.

Po prvním kole se v závodu žen na čele vytvořila šestičlenná skupina z níž se Zemanová ve druhém kole odpoutala a pak systematicky svůj náskok navyšovala. Opět jela výborně, bylo vidět, že fyzicky je na tom velmi dobře, nechybovala a neustále soupeřkám ujížděla a v cíli měla k dobru téměř minutu a půl na svoji týmovou kolegyni Kateřinu Hladíkovou, která ve spurtu bezpečně za sebe odsunula Pavlu Havlíkovou z LAWI junior team.

"Jelo se mi skvěle, pocity ze závodu mám asi stejné jako v Mladé Boleslavi. Od začátku jsem si jela svoje tempo a soustředila se jen sama na sebe a tomu odpovídá asi i náskok v cíli. Snažila jsem se jet na sto procent, nastupovala za každou zatáčkou, ale když na mě nikdo netlačí, tak je to trochu složité. Již se těším na závody Světového poháru a snad i tam budu mít takové pocity a snad budu více konkurovat nejlepším světovým závodnicím jak v minulé sezoně," řekla Kristýna Zemanová. 

Reprezentační kouč Petr Klouček kromě pochvaly pro jízdu Zemanové pochválil i dvě nejlepší naše juniorky. "Holky bojovaly a jely hezký závod. Kateřina Douděrová měla trochu smůly. V závěru závodu začalo pršet a ona jediná jela na hladkých gumách. Jinak si myslím, že by Slovenku Viktórii Chladoňovou možná zdolala. Velmi dobře si vedla i Amálie Gottwaldová, kterou v závěru zbrzdil pád a skončila osmá," řekl Klouček.

I když favorizovaný Boroš vyhrál, tak to bylo dnes i s trochou štěstí. Po dešťové přeháňce byla trať trochu klouzavá, takže závodníci si museli dávat pozor, aby neskončili na zemi. V hlavní roli byl dnes na okruhu Matyáš Fiala z ČEZ Cyklo Team Tábor, takových sedmdesát procent času jezdil na čele a za ním spolupracovala hlavně dvojice z Elkov Kasper Boroš - Adam Ťoupalík. V závěru závodu potkala smůla Fialu, spadl mu řetěz a přišel tak o možnost vybojoval prvenství.

"V předposledním kole, když zkusil nastoupit Boroš, tak mi spadl řetěz. Sice se mi ho podařilo za jízdy nahodit, ale ztrátu těch několika metrů se m  bohužel zlikvidovat nepodařilo. Myslím ale, že mohu být spokojen. Od startu jsem byl vepředu a chtěl si vybudovat nějaký náskok. To se mi podařilo, i když pak mě Boroš dojel. Věřím, že jsem vstoupil do seriálu dobře a doufám, že moje výkony budou gradovat směrem k vrcholným závodům sezony - mistrovství Evropy a hlavně světovému šampionátu v Táboře," řekl Matyáš Fiala.

Dlouho se držel v absolutní špičce Václav Ježek (Brilon Racing Team MB) jezdící mezi elitními muži prvním rokem. "Na prvoročáka jel velmi dobře. V závěru mu pochopitelně došly trochu síly a klesl na páté místo, ale i tak zaslouží velkou pochvalu," řekl Petr Klouček. 

Po dvou třetích místech ve dvou úvodních závodech navázal v Jičíně na své  prvenství v Loun junior Patrik Lienert (Rexonix Kovo Praha), druhý skončil  Kryštof Bažant (Cyklostar Pirelli) a poprvé se v této kategorii dostal na stupně vítězů Jan Janout z ČEZ Cyklo Team Tábor.

Výsledky:

Muži:

1. Boroš (Elkov Kasper) 57:52, 2. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +10, 3. Konwa (Pol./TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) +11, 4. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) +1:07, 5. Ježek (Brilon Racing Team MB) +1:33, 6. Říman (DK Bikeshop Racing Team) +1:35.

Ženy:

1. Zemanová 43:34, 2. Hladíková (obě Brilon Racing Team MB) +1:24, 3. Havlíková (LAWI junior team) +1:25, 4. Vaníčková (Brilon Racing Team MB) +1:36, 5. Chladoňová (SR) +1:37, 6. Douděrová (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +1:43.

Junioři: 

1. Lienert (Rexonix Kovo Praha) 38:04, 2. Bažant (Cyklostar Pirelli) +17, 3. Janout +32, 4. Kraus (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) +53, 5. Šumpík (Roman Kreuziger Cycling Academy) +56, 6. Hájek (Brilon Racing Team MB) +59.

Mladší žákyně:

1. Bursíková (Expres CZ - TUFO Team Kolín) 21:03, 2. J. Rothabauerová +2, 3. Perinová (obě ČEZ Cyklo Team Tábor) +5.

Starší žákyně:

1. Škubalová (TUFO CZ Otrokovice) 20:01, 2. Pazourková (Cycling academy Tábor) +15, 3. Bohánská (Expres CZ - TUFO Team Kolín) +26.

Kadetky:

1. Cermanová (CK Příbram - Fany GASTRO) 31:42, 2. Bukovská (DK Bikeshop Racing Team) +3, 3. Sluková (Adastra cycling team) +5.

Mladší žáci:

1. Semerád (Rexonix Kovo Praha) 19:14, 2. Zákostelecký (ČEZ Cyklo Team Tábor) +20, 3. Zavadil (Cycling academy Tábor) +39.

Starší žáci:

1. Mucha (Sportovní klub Jiří team Ostrava) 18:01, 2. Bukovský (DK Bikeshop Racing Team), 3. Hladík (Brilon Racing Team MB) oba +1.

Kadeti:

1. Voreel (Rexonix Kovo Praha) 28:45, 2. Tesařík (Mapei Merida Kaňkovský) stejný čas, 3. Vajsetl (BIKE puzzle team) +1.