ÚVOD CYKLOKROSOVÉHO SP - NASH DVACÁTÁ

V úvodním podniku seriálu cyklokrosového Světového poháru v americkém Waterloo dominovali ženy Nizozemí a muži Belgie. Na nejvyšší stupeň vystoupili Marianne Vosová a Elli Iserbyt. Jediným českým zástupcem ve startovním poli byla třiačtyřicetiletá Kateřina Nash, která obsadila dvacáté místo.


Stejně jako v minulé sezoně byl závod žen především soubojem nizozemských krosařek, kterých skončilo v první desítce šest. Za vítěznou Vosovou dojela s dvouvteřinovým odstupem Lucinda Brandová a Denise Betsemaová, která byla pomalejší o další vteřinu. Čtvrtá dojela do cíle především bikerka Jolanda Neffová ze Švýcarska, Nash zaostala za Vosovou o 2:29.

Dokonce sedm belgických jezdců bylo v cíli v první desítce, které doplnilo trio Nizozemců. Vítězného Iserbyta na stupních vítězů doplnili jeho krajané Michael Vanthourenhount a Quinten Hermans. Prvním ne belgickým jezdcem byl čtvrtý Lars van der Haar z Nizozemí.

Výsledky:

Muži:

1. Iserbyt 1:04:32, 2. M. Vanthourenhout +22, 3. Hermans (všichni Belg.) +35, 4. van der Haar (Niz.) +1:05, 5. Toon Aerts (Belg.) +1:43, 6. Kamp (Niz.) +1:49.

Ženy:

1. Vosová 48:28, 2. Brandová +2, 3. Betsemaová (všechny Niz.) +3, 4. Neffová (Švýc.) +19, 5. Worstová (Niz.) +26, 6. Vasová (Maď.) +32, ...20. Nash (ČR) +2:29.