V KOLÍNĚ DNES BOJUJE O MEDAILE MLÁDEŽ

Po elitních a juniorských kategoriích dnes na okruhu v Kolíně závodí mládežnické kategorie. Po delší době se mladí dostali na závodní dráhu a rozdělují si medaile z mistrovství ČR.


Závod mladších žáků byl velmi úspěšný pro Cycling Academy Tábor, jehož jezdci obsadili dvě nejvyšší příčky. Na čele spolu jezdili Tadeáš Pazourek a František Hladík (IVAR CS - Author Team). Ten však měl technické problémy, takže za vítězným Pazourkem skončil druhý Adam Kachlík. "Dobře jsem odstartoval a v terénu jsem nedělal chyby. Jezdil jsem ve dvojici s Hladíkem, ale po jeho problémech to bylo již v pohodě, navíc za mnou dojel Adam, takže spokojenost," řekl vítězný Tadeáš Pazourek.

Podobně si vedly v kategorii mladších žákyň závodnice Auto Škoda Ml. Boleslav. Jasně vyhrála Karolína Frydrychová před Babetou Kolářovou. "Zlomový bod byl na prvním písku. Vycvakla jsem a ujela Babetě, kde ona se zdržela. Potom jsem si to jen kontrolovala aby mě nedojela, je to můj největší úspěch," řekla Karolína Frydrychová.

Dramatický až do konce byl závod starších žákyň po němž se z těsného vítězství radovala Hanka Viková z Dukly Praha, která vyhrála o pouhé dvě vteřiny před Annou Hrdinovou (Cycling Academy Tábor). "Závod mi přišel hodně těžký, bylo o taktice a síle a myslím, že se mi povedl. Celý závod jsme jezdily spolu, v posledním písku jsem najela na první místo a malý náskok jsem uhájila až do cílové pásky," řekla Hanka Viková.

Stejně vyrovnaný byl souboj starších žáků, který ve svůj prospěch rozhodl Kryštof Bažant z TJ Sokol - Plavy Cyklo Benda. "Závod byl náročný i proto, že jsem neměl ideální přípravu. Je to jeden z mých nejlepších výsledků, již mám dva tituly z horských kol. Rozhodlo se v posledním kole v písečných pasážích," byla v cíli slova Kryštofa Bažant.

Vyrovnaný souboj přinesla kategorie kadetů, ale nakonec vyhrál asi největší favorit Václav Ježek z IVAR CS - Author Teamu. Ten se osamostatnil na čele již ve druhém okruhu, když využil pádu soupeřů jedoucí za ním, ale ti jej dokázali dojet. Ovšem na jeho další útok v závěrečném kole, kdy nastoupil v písečné pasáži, již ostatní odpovědět nedokázali. Malý pětivteřinový náskok před Ondřejem Novotným (Dukla Praha) uhájil až do cílové pásky, třetí  Jakub Kuba (Auto Škoda Ml. Boleslav) zaostal o 17 vteřin."Byl to velmi těžké, závodilo se ostře hned od startu. Ve druhém kole to spadlo a zkusil jsem nastoupit, ale dojeli mě. V posledním písku jsem rozhodl závod. Určitě je to můj zatím největší úspěch a hezké loučení s kategorií kadetů, protože od příštího roku již budu jezdit mezi juniory. Jsem spokojen," řekl Václav Ježek.

I mezi kadetkami slavila titul favoritka. Vanda Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) vyhrála celkem přesvědčivě před Eliškou Hanákovou, v cíli na ni měla náskok 25 vteřin. "Dobře jsem odstartovala, ani jsem to nečekala. Rychle jsem se dostala za Elišku (Hanákovou) ještě před depem. Ona v technice udělala chybu, trochu se zastavila a já se snažila odjet. To se mi povedlo a potom jsem si již jen hlídala náskok. Měla jsem dobré nody, ale poslední kolo hodně tvrdé. Samozřejmě je to můj zatím největší úspěch a to nejlepší rozloučení s touto kategorií," byla slova Vandy Dlaskové, dcery reprezentačního kouče Petra Dlaska.

Výsledky:

Mladší žáci:

1. Pazourek 19:03, 2. Kachlík (oba Cycling Academy Tábor) +4, 3. Pňovský (Silvini team) +9.

Mladší žákyně:

1. Frydrychová 19:55, 2. Kolářová (obě Auto Škoda Ml. Boleslav) +33, 3. Svobodová (Adastra Cycling Team) +1:50.

Starší žákyně:

1. Viková (Dukla Praha) 18:08, 2. Hrdinová (Cycling Academy Tábor) +2, 3. Dlouhá (IVAR CS - Author Team) +23.

Starší žáci:

1. Bažant (TJ Sokol - Plavy Cyklo Benda) 25:28, 2. Přenosil (TJ Stadion Louny) +5, 3. Raška (Short Bike Academy Opletal) +15.

Kadetky:

1. Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) 27:16, 2. Hanáková (CP team) +25, 3. Radová (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) +37, 4. Dostálová +37, 5. Beyerová (obě LYKO Klub Prachatice) +1:04, 6. Panušová (Bike Freaks Holice) +1:06.

Kadeti:

1. Ježek (IVAR CS - Author Team) 31:35, 2. Novotný (Dukla Praha) +5, 3. Kuba (Auto Škoda Ml. Boleslav) +17, 4. Samec (IVAR CS - Author Team) +23, 6. Krešák (Cycling Academy Tábor) +36, 6. Faltýnek (ČEZ Cyklo Team Tábor) +39.