Van Empelová a Nys vyhráli první závod SP

V americkém městě Waterloo odstartoval letošní čtrnáctidílný seriál Světového poháru v cyklokrosu, který vyvrcholí týden před světovým šampionátem v jihočeském Táboře, který se uskuteční 2.-4. února. Nejvíce bodů do celkového hodnocení si za vítězství připsali Fem van Empelová z Nizozemska a Belgičan Thibau Nys.

Závod v USA ale opět ukázal na nesmyslnost jednoho startu v zámoří. Z Evropy dorazilo z kvalitních jezdců do Waterloo pouze osm Belgičanů, pět Nizozemců a Švýcar Loris Rouiller, jinak stáli na startu američtí a kanadští jezdci. Obdobné to bylo i mezi ženami - sedm Nizozemek, jedna Britka, jedna Francouzka a pak závodnice z USA a Kanady.

Závod mužů se rozhodoval mezi belgickou dvojicí Thibau Nysem a Eli Iserbytem, prvně jmenovaný zvítězil o 16 vteřin, třetí skončil Pim Ronhaar z Nizozemska s odstupem 41 vteřin. Jak skončil loňský seriál, tak začal v případě žen i ten letošní. Stupně vítězek opanovaly kompletně krosařky z Nizozemska. Vyhrála Fem van Empelová, druhá Puck Pietersová za ní zaostala o 36 vteřin a třetí Ceylin del Carmen Alvaradová již o 1:51.

Výsledky:

Muži:

1. Nys 56:59, 2. Iserbyt (oba Belg.) +16, 3. Ronhaar +41, 4. Nieuwenhuis +57, 5. van der Haar (všichni Niz.) +1:09, 6. M. Vanthourenhout (Belg.) +1:36.

Ženy:

1. van Empelová 48:31, 2. Pietersová +36, 3. Alvaradová (všechny Niz.) +1:51, 4. Rochetteová (Kan.) +2:04, 5. Backstedtová (Brit.) +2:22, 6. Bakkerová (Niz.) +2:33.