VE SLANÉM DVOJNÁSOBNÝ TRIUMF ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR

Dvojnásobným triumfem skončil pro muže ČEZ Cyklo Team Tábor šestý podnik seriálu TOI TOI Cupu, který se jel v sídle hlavního partnera seriálu firmy TOI TOI ve Slaném. Své první vítězství vybojoval v této prestižní soutěži Matyáš Fiala, který za sebou nechal týmového kolegu Šimona Vaníčka o minutu, třetí skončil Jakub Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav).


Dosud vedoucí jezdec seriálu Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) po vítězství v minulém dílu dojel dnes pátý, přesto si udržel vedení v průběžné klasifikaci celé soutěže. Závod žen opět ovládla Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB) a jasně vede celý seriál. To samé platí i o jejím týmového kolegovi Václavu Ježkovi mezi juniory.

Na startu opět chyběl nejlepší český jezdec Michael Boroš, který zítra pojede další závod Světového poháru, a to byla šance pro další jezdce. Vedoucí závodník seriálu A. Ťoupalík nepřesvědčivě odstartoval a tak i celý závod dokončil. Velice rychle se na čele vytvořila skupina dvou táborských jezdců spolu se Římanem, kteří měli již po druhém kole jasný náskok před svými soupeři. Na hodně rozbahněné trati se jezdci dopouštěli technických chyb a ty hodně ovlivňovaly průběh závodu.

Ve čtvrtém kole se se začala i vedoucí skupina dělit. První začal zaostávat Říman a později se osamostatnil na čele Fiala a svým zkušenějším soupeřům již nedal šanci. Od šestého kola bylo již jen otázkou s jakým náskokem přijede do cíle. Nakonec to bylo přes minutu a mohl se radovat. Po čtyřech čtvrtých místech dnes konečně dosáhl na stupně vítězů druhý Vaníček a díky tomu snížil odstup v průběžném pořadí na pět bodů za A. Ťoupalíkem.

"Strašně moc to pro mě znamená. Po tom, co jsem v posledních letech zažil, je to pro mě obrovský úspěch. Déšť a chlad, bahno, to vše mi vyhovuje, mám to rád. Bylo to ale strašně těžké. Se Šimonem jsme se snažili si pomoci, ale bylo to především o tom, kdo udělá méně chyb. Já jsem dost těžil z toho, že jsem je nedělal a vydržel jet soustředěně až do cíle. Strašně moc si vítězství vážím," říkal v cíli celý od bláta černý Matyáš Fiala.

V závodě žen vše dopadlo podle papírových předpokladů. Hned v úvodu se na čele seřadilo trio týmu Brilon Racing Zemanová, Barbora Jeřábková, Kateřina Hladíková a spolku s nimi Němka Judith Krahlová. Ve druhém kole spolu spadly Jeřábková a Hladíková a rázem bylo pořadí dané. Na čele se osamostatnila česká šampionka Zemanová, za ní jezdila Krahlová a o bronz bojovaly Jeřábková s Hladíkovou. Více sil měla Jeřábková a za čtvrtou Hladíkovou skončila nejlepší z juniorek Vanda Dlasková z Auto Škoda Ml. Boleslavi.

Junior Ježek potvrdil, že na domácích tratích nemá mezi krajany konkurenci a šestý start proměnil v šesté vítězství. Jen deset vteřin ale za ním zaostal Jakub Kuba z Dukly Praha a zlepšenou formu ukázal úřadující český šampion František Hojka (Expres CZ - Tufo Team Kolín), který zaostal na třetím místě o půl minuty.

Výsledky:

Mladší žákyně:

1. S. Škubalová (TUFO CZ Otrokovice) 22:21, 2. B. Sluková (ADASTRA Cycling Team) stejný čas, 3. Pazourková (Cycling Academy Tábor) +1.

Starší žákyně:

1. K. Sluková (ADASTRA Cycling Team) 21:47, 2. Kolářová +16, 3. Frydrychová (obě Auto Škoda Ml. Boleslav) +33.

Kadetky:

1. Grohová (Author Team Stupno) 30:58, 2. A. Gottwaldová (CP team) +29, 3. Hezinová (SportRaces Cycling Team) +50.

Mladší žáci:

1. Zavadil (Cycling Academy Tábor) 21:12, 2. Pňovský (Silvini team) +19, 3. Semerád (Cyklostar Head Pirelli) +25.

Starší žáci:

1. Panuš (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) 19:17, 2. Vajsetl (Bike puzzle team) stejný čas, 3. Hladík (Brilon Racing team MB) +31.

Kadeti:

1. Bažant (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) 28:15, 2. Hájek +29, 3. Kristl (oba Brilon Racing Team MB) +36.

Junioři:

1.Ježek (Brilon Racing Team MB) 37:29, 2. Kuba (Dukla Praha) +10, 3. Hojka (Expres CZ - Tufo Team Kolín) +31, 4. Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +49, 5. Rubeš (Expres CZ - Tufo Team Kolín) +59, 6. Faltýnek (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:33.

Ženy:

1. Zemanová (Brilon Racing Team MB) 42:17, 2. Krahlová (Něm.) +26, 3. Jeřábková +47, 4. Hladíková (obě Brilon Racing Team MB) +1:10, 5. Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) +2:30, 6. Vaníčková (Brilon Racing Team MB) +2:59.

Muži:

1. Fiala 1:05:59, 2. Vaníček (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:05, 3. Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav) +1:18, 4. Herrmann (Něm.) +2:10, 5. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) +2:28, 6. Černý (Expres CZ-TUFO Team Kolín) +2:30.