ZEMANOVÁ TŘINÁCTÁ, BOROŠ ČTRNÁCTÝ NA SP

Třinácté místo obsadila Kristýna Zemanová ve čtvrtém dílu seriálu Světového cyklokrosového poháru, který se dnes jel na okruhu v belgickém Maasmechelenu. Na čtrnácté pozici dokončil závod mezi muži Michale Boroš.


Svoji letošní neporazitelnost v SP prodloužila Nizozemka Fem van Empelová, která vyhrála před svými krajankami Puck Pieterseovou a Shirin van Anrooijovou, shodou okolností všechny ještě patří do kategorie U23. Při minulém podniku v Táboře se česká šampionka Zemanová poprvé probila do první patnáctky a dnes ji ještě o jednu příčku polepšila a v průběžném hodnocení seriálu je devatenáctá, když však první dva podniky v USA neabsolvovala.

Co se povedlo van Empelové, nedokázal Belgičan Eli Iserbyt. Po třech vítězstvích se dnes musel spokojit se třetím místem, přesto zcela jasně vede pořadí seriálu. Po osmi druhých místech v závodech SP se premiérového triumfu dočkal jeho krajan Laurens Sweeck, který vyhrál před Larsem van der Haarem z Nizozemí.

V úvodu se dlouho na čele držela pohromadě skupina 15 - 18 jezdců i když čelo opanovalo tradičně trio L. Sweeck, Iserbyt a M. Vanthourenhout, naopak pád hned v prvním kole poslal hodně dozadu dalšího Belgičana Quintena Hermanse a s domácími jezdci se drželi pouze van der Haar a Švýcar Kevin Kuhn, Boroš se pohyboval za první desítkou a v polovině závodu se posunul dokonce na deváté místo. Ovšem v šestém okruhu, z celkových devíti, vysoké tempo neudržel a kles na 14. místo.

Ještě předtím ovšem vedoucí jezdec Iserbyt v jedné ze zatáček upadl a to byla šance především pro Sweecka, který ji nehodlal promarnit. Okamžitě nastoupil a dokázal si postupně vybojovat půlminutový náskok, van der Haar se posunul na druhé místo před M. Vanthourenhouta, kterého potkala krize. Na Nizozemce se zavěsil Iserbyt, ale ten jej v posledním kole dokázal setřást a naznačil, že týden před obhajobou evropského titulu má výbornou formu. Sweecka sice v závěru zbrzdily technické problémy kolem, ale ne však natolik, aby si nemohl vychutnat pocit premiérového vítězství v SP, Boroš dojel čtrnáctý a po dvou umístěních v elitní desítce navázal na svoji pozici z prvního závodu SP v USA.

Výsledky:

Ženy:

1. van Empelová 54:39, 2. Pieterseová +3, 3. van Anrooijová +6, 4. Betsemaová (všechny Niz.) +44, 5. Vasová (Maď.) +1:05, 6. Vosová (Niz.) +1:13, ...13. Zemanová +2:06, 47. Hladíková -1 kolo, 55. Jeřábková (všechny ČR) -2 kola.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. van Empelová 160, 2. Betsemaová 88, 3. Alvaradová 87, 4. Worstová 80, 5. van der Heijdenová (všechny obě Niz.) 78, 6. Pietersová 60, ...19. Zemanová 25, 50. Jeřábková 1.

Muži:

1. L. Sweeck (Belg.) 1:02:30, 2. van der Haar (Niz.) +13, 3. Iserbyt +20, 4. M. Vanthourenhout +24, 5. Vandeputte (všichni Belg.) +27, 6. Kuhn (Švýc.) +31, ...14. Boroš (ČR) +1:29.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Iserbyt 145, 2. L. Sweeck 122, 3. M. Vanthourenhout 94, 4. van der Haar 85, 5. Vandeputte 77, 6. Soete (Belg.) 66, 7. Boroš 57.