TOI TOI Cup 2023 odstartuje už ve čtvrtek v Kolíně

Startuje cyklokrosová sezona s vrcholem MS v Táboře

Tábor se pomalu, ale jistě připravuje na sportovní svátek roku 2024

Sedmnáct mladých krosařů je na prvním soustředění v Táboře

Nizozemská delegace navštívila organizaci mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře

Elitní cyklokros pod vysokou pecí se silnou mezinárodní konkurencí

Tradiční zkouška před novou sezonou v Mladé Boleslavi se blíží

TOI TOI CUP 2023 Pár slov Petra Balogha k nadcházejícímu ročníku

Boj o nominaci na mistrovství světa v Táboře začíná

Do startu světového šampionátu v cyklokrosu v Táboře zbývá 168 dní. Kandidátů na reprezentační dres je mnoho.

FIALA VYBOJOVAL BRONZ NA MČR V GRAVELU

Velmi dobře si vedli táborští cyklokrosaři na druhém šampionátu v nové disciplíně gravel. Titul v Hlinsku, po nedávném zlatu ze šampionátu bikerů, vybojoval Marek Rauchfuss z celku Česká spořitelna Accolade. Na promočené 75 km dlouhé trati s převýšením kolem 1000 metrů za ním dojel druhý Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) a bronz vybojoval Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor).

SEGAFREDO SAHARA RACE - IDEÁLNÍ PŘÍPRAVOU NA CYKLOKROS JE ZÁVOD

Cyklistický seriál Prima CUP se přesunul do druhé půlky a na programu je hned několik skvělých letních závodů. Tím nejbližším je Segafredo Sahara Race, který se uskuteční v pískovém lomu Marokánka u Hradce Králové 5. srpna.

SILNIČNÍM ŠAMPIONEM MATHIAS VACEK, VANÍČEK BERE BRONZ

Po třetím místu v časovce vybojoval první titul mistra republiky v elitní kategorii v silničním závodu Mathias Vacek ze stáje Trek-Segafredo. Ve slovenských Tlmačích zdolal ve spurtu Pavla Bittnera (DSM) a na třetím místě skončil Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor). Již před týdnem získal rovněž bronz v Bánovcích nad Bebravou Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor) mezi jezdci kategorie U23.

VANÍČEK OVLÁDL ETAPOVÝ ZÁVOD TRNAVA TOUR

Muži ČEZ Cyklo Teamu Tábor se ve dnech 2. – 4. června zúčastnili na Slovensku etapového závodu Trnava Tour. Ten se skládal ze tří etap a po konci té závěrečné se z celkového prvenství radoval Šimon Vaníček z ČEZ Cyklo Teamu Tábor.

MISTROVSTVÍ JIHOČESKÉHO KRAJE V SILNIČNÍ ČASOVCE HOSTIL TÁBOR

Sportovní areál Komora na sídlišti Nad Lužnicí v Táboře se stal v úterý 23. května dějištěm bojů o nejlepší silničáře v kraji. Mistrovství Jihočeského kraje 2023 v silniční časovce jednotlivců nabídlo zápolení 37 mladých cyklistů a cyklistek, kteří se utkali v osmi kategoriích od mladšího žactva až po juniory.

ŠIMON VANÍČEK VYHRÁL RBB TOUR

Skvěle si i nadále vede na českých silnicích náš cyklokrosový reprezentant Šimon Vaníček z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. V neděli se stal celkovým vítězem etapového závodu RBB Tour v jižních Čechách, když o svém triumfu rozhodl v závěrečné kopcovité etapě. V ní ze žlutého dresu lídra vysvlékl Richarda Habermanna z AC Sparta Praha, který měl před závěrečným dnem na Vaníčka náskok 14 vteřin.

TÁBORŠTÍ KROSAŘI VLÁDLI CARLA LIZE V KYJOVĚ

Skvěle si vedli jezdci týmu ČEZ Cyklo Team Tábor v závodu Carla kriterijní ligy v Kyjově. Celý závod naprosto kontrolovali a z jasného prvenství se radoval Šimon Vaníček, který nasbíral 29 bodů. O devět méně jich získal Martin Voltr (RRK group - PierreBaguette - Benzinol) a spolu s nimi vystoupil na stupně vítězů další táborský závodník Matyáš Fiala.

ČESTMÍR KALAŠ SLAVÍ OSMDESÁTINY

Praotec našeho cyklokrosu, jsem mnohokrát slyšel ve spojení se jménem Čestmír Kalaš. A srovnání to je výstižné. Tento praotec oslaví v pondělí 8. května významné životní jubileum, dožívá se uctihodných osmdesáti let a stále jezdí na kole.

KOPECKY A BOROŠ VÍTĚZÍ V ZAHRANIČÍ

Dvě cenná vítězství vybojovali naši jezdci, kterým je velmi blízký cyklokros, na zahraničních závodech. Na technických a kopcovitých okruzích kolem rakouského Nenzingu si díky aktivní a taktické jízdě vybojoval vítězství v závodě kategorie UCI 1.2 Michael Boroš. To samé lze říci na adresu Julie Kopecky, která slavila triumf po 134 kilometrech závodu Leiedal Koerse, podniku ropvže kategorie 1.2.

MISTROVSTVÍ JIHOČESKÉHO KRAJE V ČASOVCE

Ve středu 17. května si ve Sportovním areálu Komora v Táboře rozdělí medaile mládežnické kategorie v silniční časovce jednotlivců. Trať závodu je okruh o délce 1 km, start a cíl všech kategorií je u kanceláře závodu. Ta bude otevřena k prezentaci od 13:00 do 14:30.