BOROŠ DOJEL V BAALU PŘED ŠTYBAREM

BOROŠ DOJEL V BAALU PŘED ŠTYBAREM

Souboj dvojice českých jezdců Michaela Boroše a Zdenka Štybara při Trofee Baal - GP Sven Nys, podniku seriálu X2O, vyzněl o něco lépe pro českého úřadujícího šampiona Boroše. Ten dojel na 15. místě, Štybar skončil o čtyři příčky za ním. Vyhrál Belgičan Eli Iserbyt před svým krajanem Michaelem Vanthourenhoutem, třetí dojel Thomas Pidcock z Británie.

JEŽKOVA SÉRIE TŘETÍCH MÍST POKRAČUJE

JEŽKOVA SÉRIE TŘETÍCH MÍST POKRAČUJE

Třetí závod za sebou skončil náš junior Václav Ježek na třetím místě. V závodu první kategorie Azencross v belgickém Loenhoutu jej dokázali porazit pouze Nizozemci Senna Reminja a Keile Solen, Ježek na vítěze ztratil 19 vteřin, Jakub Kuba dojel na skvělém pátém místě.

JUNIOR JEŽEK OPĚT TŘETÍ NA SUPERPRESTIGE

JUNIOR JEŽEK OPĚT TŘETÍ NA SUPERPRESTIGE

Stejně jako středu skončil i dnes junior Václav Ježek třetí v závodu seriálu Superprestige, tentokrát na okruhu v belgickém Diegem. Zvítězil Senna Remijn z Nizozemí, za nímž zaostal český mistr o dvacet vteřin, Jakub Kuba dojel na sedmnácté pozici.

JUNIOR JEŽEK TŘETÍ NA SUPERPRESTIGE V HEUSDEN-ZOLDERU

JUNIOR JEŽEK TŘETÍ NA SUPERPRESTIGE V HEUSDEN-ZOLDERU

Třetí místo vybojoval v závodě juniorů v belgickém v Heusden-Zolderu v dalším podniku seriálu Superprestige junior Václav Ježek. Do cyklokrosového terénu naskočil po dvou měsících opět i Zdeněk Štybar a v nabité konkurenci obsadil 27. místo. Po nevydařeném startu v SP v Gavere se mezi nejlepší vrátila Kristýna Zemanová, jž obsadila jedenáctou pozici.

ČEŠI V GAVERE PŘI SP NEBODOVALI

ČEŠI V GAVERE PŘI SP NEBODOVALI

Bez bodů pro české barvy skončil jedenáctý závod Světového cyklokrosového seriálu Světového poháru. V belgickém Gavere k tomu měla nejblíže Kristýna Zemanová, které dojela na 26. místě a alespoň k jednomu bodu jí chybělo osm vteřin. Mezi muži zvítězil Mathieu van der Poel z Nizozemí před Belgičanem Woutem van Aertem a Britem Thomasem Pidcockem. Závod žen vyhrála Shirin van Anrooijová z Nizozemí.

TÁBORSKÝ JINDŘICH VYHRÁL EP VE VÍTKOVICÍCH

TÁBORSKÝ JINDŘICH VYHRÁL EP VE VÍTKOVICÍCH

Evropský pohár v Dolních Vítkovicích dnes vyvrcholil závody UEC Evropského poháru - o body do světového žebříčku bojovali ženy a muži do 23 let a juniorky a junioři. Ze závodů kategorie UCI C2 si pohár domů odvezli vítězství juniorka Eliška Hanáková (Rexonix Kovo Praha), polská třiadvacítkářka Julia Gajdziková, mezi juniory byl nejlěpší Polák Brajan Swider a v hlavní kategorii mužů U23 Pavel Jindřich z ČEZ Cyklo team Tábor.

ZEMANOVÁ VE VAL DI SOLE DOJELA DESÁTÁ

ZEMANOVÁ VE VAL DI SOLE DOJELA DESÁTÁ

Svůj zatím nejlepší výsledek v závodech seriálu Světového poháru vybojovala v desátém pokračování současného ročníku v italském val di Sole česká šampionka Kristýna Zemanová. Na body dosáhla i Kateřina Hladíková a i pro ni je umístění na 15. místě jejím maximem. Zvítězila Nizozemka Puck Pietersová, mezi muži slavil prvenství evropský šampion Michael Vanthourenhout z Belgie, nikdo z českých jezdců na startu nebyl.

V DUBLINU VYHRÁLI VAN AERT A VAN EMPELOVÁ

V DUBLINU VYHRÁLI VAN AERT A VAN EMPELOVÁ

Již devátý díl seriálu Světového poháru zavítal poprvé v historii do Irska, konrétně do Dublinu. Na nejvyšší stupeň vystoupili jasné světová jednička Fem van Empelová z Nizozemí a belgický jezdec Vout van Aert. Van Empelová jasně vede i průběžné hodnocení seriálu, druhé místo Laurense Sweecka znamenalo jeho navýšení náskoku před druhým Eli Iserbytem, který skončil sedmý, na 13 bodů.

MLÁDEŽ SI ROZDĚLILA MEDAILE NA MČR V RÝMAŘOVĚ

MLÁDEŽ SI ROZDĚLILA MEDAILE NA MČR V RÝMAŘOVĚ

TOI TOI Cup 2022 je již minulostí. Seriál dnes skončil desátým dílem v Rýmařově, kde o medaile bojovali jezdci mládežnických kategorií. Celkem bylo rozděleno šest sad medailí a nejlépe si vedli krosaři ADASTRA Cycling Teamu, Cycling Academy Tábor a Brilon Racing Team MB.

TOI TOI CUP OVLÁDLI VANÍČEK A DOUDĚROVÁ

TOI TOI CUP OVLÁDLI VANÍČEK A DOUDĚROVÁ

Poslední závod letošního cyklokrosového TOI TOI Cupu v Rýmařově měnil pořadí v celkovém hodnocení seriálu jak v elitní kategorii mužů, tak žen. Oba dosud vedoucí jezdci Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) a Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB) dnes na startu chyběli. Ťoupalík je již se svým týmem na soustředění ve Španělsku před nastávající silniční sezonou a Zemanovou na start nepustila viroza. Oba tak o celkový triumf v seriálu přišli. Mezi muži se na první místo dostal Šimon Vaníček (ČEZ cyklo team Tábor), když mu k tomu stačilo dnešní čtvrté místo. Dokonce až desátá pozice posunula na celkové vítězství juniorku Kateřinu Douděrovou (Jaroslav Kulhavy Cycling Team).

PŘI SP V ANTVERPÁCH NA BODY DOSÁHLI HLADÍKOVÁ, KOPECKY A BOROŠ

PŘI SP V ANTVERPÁCH NA BODY DOSÁHLI HLADÍKOVÁ, KOPECKY A BOROŠ

Osmé dějství cyklokrosového Světového poháru dnes přivítaly belgické Antverpy a poprvé se spolu na start postavilo kompletní velké trio Tom Pidcock z Británie, Mathieu van der Poel z Nizozemí a domácí Wout van Aerts. A nejvíce radosti měl van der Poel, který jasně vyhrál a vybojoval jubilejní třicáté vítězství v závodech SP. Na pohárové body pro nejlepší pětadvacítku dnes dosáhla trojice českých jezdců - Michael Boroš obsadil 22. místo. Kateřina Hladíková skončila třiadvacátá a hned za ní projela cílem osmnáctiletá Julia Kopecky, vítězství mezi ženami vybojovala Fem van Empelové z Nizozemí.

JUNIOR JEŽEK TŘETÍ NA SUPERPRESTIGE V BOOMU

JUNIOR JEŽEK TŘETÍ NA SUPERPRESTIGE V BOOMU

Třetí místo vybojoval nejlepší český junior Václav Ježek v dalším dílu seriálu Superprestige, který se jel v belgickém Boomu. Dobře si vedla mezi ženami i osmnáctiletá Julie Kopecky, která dojela na šestnácté pozici. Závod mužů, který byl předehrou nedělního podniku SP v Antverpách ovládl Brit Tom Pidcock, mezi ženami byla nejlepší Nizozemka Aniek van Alphenová, juniory vyhrál její krajan Guus van der Eijden.

PO FIALOVI DALŠÍ PREMIÉROVÉ VÝHRY: V KOLÍNĚ VÍTĚZÍ VANÍČEK A DLASKOVÁ

PO FIALOVI DALŠÍ PREMIÉROVÉ VÝHRY: V KOLÍNĚ VÍTĚZÍ VANÍČEK A DLASKOVÁ

Dvě nová jména mezi vítězi závodů seriálu TOI TOI Cupu přinesl osmý závod, který se dnes jel na trati v Kolíně. Na nejvyšší stupeň se premiérově postavila Vanda Dlasková z celku Auto Škoda Mladá Boleslav a také Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor). Při absenci juniorského suveréna Václava Ježka se totéž podařilo Jakubu Kubovi z Dukly Praha.

JUNIOR JAKUB KUBA VYHRÁL V POLSKÉM GOŚCIĘCINU

JUNIOR JAKUB KUBA VYHRÁL V POLSKÉM GOŚCIĘCINU

Jedno vítězství a tři čtvrtá místa vybojovali čeští krosaři na závodu druhé kategorie Bryksy Cross Gościęcin v Polsku. Z vítězství se radoval Jakub Kuba, čtvrtí skončili mezi muži Daniel Mayer, v ženském závodě Tereza Vaníčková a ještě junior Pavel Šumpík.

JUNIOR JEŽEK POKRAČUJE VE SVÉ NEPORAZITELNOSTI

JUNIOR JEŽEK POKRAČUJE VE SVÉ NEPORAZITELNOSTI

Nejlepší český junior Václav Ježek z celku Brilon Racing team MB pokračuje ve své vítězné sérii na českých okruzích v rámci TOI TOI Cupu. Sedmý závod série pro mládež se jel v Čáslavi jako Grand Prix Středočeského kraje a Ježek vybojoval sedmou výhru, když druhého Jakuba Kubu (Dukla Praha) porazil o 25 vteřin, třetí skončil se ztrátou 1:04 Pavel Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team).

VAN DER POEL NASKOČIL DO TERÉNU A VYHRÁL SP V HULSTU

VAN DER POEL NASKOČIL DO TERÉNU A VYHRÁL SP V HULSTU

Po dlouhé době se v cyklokrosovém terénu objevil čtyřnásobný světový šampion Mathieu van der Poel z Nizozemí a dá se říci, že na cyklokrosové okruhy se vrátil král. Přijel a zvítězil, tak lze asi nejvýstižněji charakterizovat jeho jízdu. Na trati v Hulstu v Nizozemí prokázal, že je opět skvěle připraven a svůj pátý start na tomto okruhu proměnil v páté vítězství. Nejlepší z českých jezdců skončil český šampion Michael Boroš, který dojel na patnáctém místě, nikdo z dalších Čechů již nebodoval i když Barboře Jeřábkové k tomu chybělo pouhých osm vteřin, když dojela šestadvacátá.

FINÁLE KOLÁRNA ODERSKÉHO POHÁRU

FINÁLE KOLÁRNA ODERSKÉHO POHÁRU

Na sněhem pocukrované, přemrzlé a rychlé trati se pustila v sobotu do boje o poslední body do celkového pořadí Oderského poháru necelá stovka cyklokrosařů všech věkových kategorií. Vítězem hlavního závodu se stal polský cyklokrosař Piotr Brzozka před Petrem Hamplem (Pells) a Tomášem Kalitou (Head Pro Team Opava), v ženách pak zvítězila Denisa Bravencová (Cyklo Team Kolárna).

NA SLOVENSKÉM POHÁRU DVĚ ČESKÉ VÝHRY

NA SLOVENSKÉM POHÁRU DVĚ ČESKÉ VÝHRY

Dvě výhry vybojovali čeští jezdci v dalším podniku Slovenského poháru, který se dnes jako podnik druhé kategorie Grand Prix Trnava. Na nejvyšší stupeň vystoupila Kristýna Zemanová, která přijela do cíle s náskokem 50 vteřin před Italkou Alessií Bulleriovou a třetí Pavla Havlíková byla pomalejší o další vteřinu.

PIETERSOVÁ A VANTHOURENHOUT VÍTĚZÍ V OVERIJSEM, Z NAŠICH NEJLEPŠÍ JULIA KOPECKY

PIETERSOVÁ A VANTHOURENHOUT VÍTĚZÍ V OVERIJSEM, Z NAŠICH NEJLEPŠÍ JULIA KOPECKY

Šestý díl seriálu Světového poháru přivítala bahnivá trať v belgickém Overijse a z vítězství se poprvé v sezoně radovali Puck Pietersová z Nizozemí a domácí Michael Vanthourenhout. Nejlepší z českých zástupců byla Julia Kopecky, která na body ve Světovém poháru dosáhl poprvé v kariéře jedenadvacátým místem, Michale Boroš po nevydařeném závodu dojel čtyřiadvacátý.

V ŠAMORÍNU VÝHRA ZEMANOVÉ A RUBEŠE

V ŠAMORÍNU VÝHRA ZEMANOVÉ A RUBEŠE

Dvě vítězství vybojovali čeští jezdci ve druhém závodu v Šamorínu v rámci Slovenského poháru, který se tentokrát jel jako podnik první kategorie kalendáře UCI. Na nejvyšší stupeň vystoupili v závodu žen Kristýna Zemanová (Brilon Raning Team MB) a junior Daniel Rubeš (Expres CZ - TUFO Team Kolín).

HAVLÍKOVÁ VYHRÁLA DALŠÍ ZÁVOD SLOVENSKÉHO POHÁRU

HAVLÍKOVÁ VYHRÁLA DALŠÍ ZÁVOD SLOVENSKÉHO POHÁRU

Pavla Havlíková z Lawi Junior Teamu vyhrála další závod Slovenského poháru, kterým byla Grand Prix X-Bionic v Šamoríně. Devětatřicetiletá krosařka si na své konto připsala již čtvrtý vítězný závod kategorie C2 kalendáře UCI, navíc třetí skončila další Češka Nikola Bajgerová a mezi ně se dokázala vklínit Alessia Bulleriová z Itálie.