ÚVOD CYKLOKROSOVÉHO SP - NASH DVACÁTÁ

V úvodním podniku seriálu cyklokrosového Světového poháru v americkém Waterloo dominovali ženy Nizozemí a muži Belgie. Na nejvyšší stupeň vystoupili Marianne Vosová a Elli Iserbyt. Jediným českým zástupcem ve startovním poli byla třiačtyřicetiletá Kateřina Nash, která obsadila dvacáté místo.

VE SLANÉM NEJLEPŠÍ BOROŠ A ZEMANOVÁ

Třetí díl Toi Toi Cupu, který se ve Slaném jel zároveň jako podnik nultého ročníku Evropského poháru, ovládli domácí jezdci. V kategorii mužů byl nejlepší úřadují český šampion Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor), mezi ženami podruhé za sebou, po prvenství v Hlinsku, vystoupila na nejvyšší stupeň stále sedmnáctuiletá Kristýna Zemanová hájící barvy celku Brilon Racing Team MB.

POLÁK KONWA A ZEMANOVÁ KRALOVALI V HLINSKU

Po roční pauze, zaviněné koronavirovou pandemií, se nejlepší čeští i řada zahraničních cyklokrosařů sjela do Hlinka. Ve druhém dílu seriálu Toi Toi Cupu se sešlo opět velmi početné startovní pole a všichni si pochvalovali o pět stovek metrů prodloužený okruh. Ten se sice prodloužením neztížil, ale i tak patří k těm těžším v seriálu.

V MLADÉ BOLESLAVI TOI TOI CUP PRO HAVLÍKOVOU A BOROŠE

Již 53. ročník nejvýznamnějšího domácího cyklokrosového seriálu Toi Toi Cup odstartoval dnes za krásného podzimního počasí v Mladé Boleslavi. A na startu se v úvodním podniku představilo 393 závodník napříč všemi kategoriemi. Úřadující čeští šampioni Pavla Havlíková (Lawi junior team) a Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) odstartovali do nové sezony tím nejlepším způsobem - vítězstvím.

MATYÁŠ KOPECKÝ ZLATÝ NA SILNIČNÍM ŠAMPIONÁTU

Po zisku stříbra v časovce korunoval své vystoupení na domácím mistrovství v silničním závodu juniorů Matyáš Kopecký (Acrog Tormans) dnes ziskem medaile nejcennější. Po 130 kilometrech v Bánovcích nad Bebravou za ním přijel s dvouvteřinovým odstupem Milan Kadlec z Dukla Praha a ve stejné čase byl i třetí Matěj Stránský (Brilon Racing Team MB). Táborský jezdec Václav Dostál dojel šestý.

ČERNÝ I NOSKOVÁ OBHÁJILI ZLATO V ČASOVCE

Josef Černý (Deceuninck-Quick Step) a Nikola Nosková (SD Worx) obhájili na společném šampionátu se slovenskými jezci v Bánovcích nad Bebravou své tituly v časovce. Oba v jízdě proti chronometru vyhráli jasně a osmadvacetiletému Černého to s jis totou zaručilo místo pro olympijhské hry v Tokiu.

FIALA TŘETÍ V MLADÉ VOŽICI

Další vydařený závod má za sebou Matyáš Fiala z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. V první dílu prestižního seriálu Techniserv Cupu nestačil na Vožických okruzích pouze na rakouské duo Hörandter a Paumann. Ve spurtu o bronz těsně porazil Adama Seemana z TJ Stadion Louny.

ÚVODNÍ ZÁVOD MS PRO NIZOZEMSKÉ TŘIADVACÍTKÁŘE

Ziskem dvou nejcennějších medailí začal 72. světový šampionát v belgickém Ostende pro nizozemské cyklokrosaře. Pro tu nejcennější - zlatou - si dojel Pim Ronhaar, druhý skončil obhájce titulu z loňského roku Rayn Kamp a bronz vybojoval Timo Kilelich z Belgie. Čeští mladí krosaři neuspěli, nejlepší z nich skončil Robert Hula, ale dojel až devětadvacátý. Největší naše naděje Jakub Říman skončil na 37. místě a Šimon Vaníček závod nedokončil.

ČESKÁ CYKLOKROSOVÁ SEZÓNA 2020/2021 VE FILMU

Agentura Cyklistika ve spolupráci s Českou televizí připravila film o české cyklokrosové sezóně 2020/2021.

WOUT VAN AERT VYHRÁL SP V OVERIJSE I CELKOVĚ

Belgičan Wout van Aert na domácí trati v Overijse završil úspěšně své účinkování v letošním pětidílném seriálu Světového poháru. Vyhrál s naprosto přesvědčivým náskokem 1:03 před svým největším rivalem Mathie van der Poelem z Nizozemí a stejně bezpečně ovládl i celý seriál. Bronz bral dnes třetí ze silné trojky Thomas Pidcock z Bitánie a všichni ukázali, že by měli být největšími favority na světovém šampionátu.

ALVARADOVÁ VYHRÁLA POSLEDNÍ DÍL SP

Závěrečný závod, pouze pětidílného seriálu Světového poháru, který se dnes jel na okruhu v Overijse, vyhrála Ceylin del Carmen Alvaradová a spolu s ní na stupně vítězek vystoupily její krajanka Lucinda Brandová, již před dnešním startem jistá vítězka celkového hodnocení a třetí dojela Manon Bakkerová. Z našich závodnic byla nejlepší Tereza Vaníčková na 45. místě, v kategorii závodnic U23 devatenáctá.

ROZHOVORY PO ŠAMPIONÁTU V JABKENICÍCH

Domácí šampionát v Jabkenicích je již minulostí. S odstupem času je však rozhodně dobré se k němu vrátit videorozhovory se zlatými Michaelem Borošem a Pavlou Havlíkovou, ale také reprezentačním koučem Petrem Dlaskem a ředitelem šampionátu Radkem Benešem.

BOROŠ POTVRDIL ROLI FAVORITA A MÁ ČTVRTÝ TITUL

Po roční pauze vystoupil na domácím cyklokrosovém šampionátu v Jabkenicích Michael Boroš z ČEZ Cyklo teamu Tábor na nejvyšší stupeň a vybojoval svůj již čtvrtý titul. Spolu s ním brali medaile stříbrný Tomáš Paprstka (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) a třetí Josef Jelínek (Cyklostar Trek Pirelli). Nejlepší z jezdů kategorie U23 byl celkově čtvrtý Jakub Říman (Auto Škoda Mladá Boleslav).

HAVLÍKOVÁ OBHÁJILA A MÁ REKORDNÍ OSMÝ TITUL

Nestárnoucí Pavla Havlíková opět kralovala domácímu cyklokrosovému šampionátu. Ten se poprvé v sedmdesátileté historii jel na okruhu ve středočeských Jabkenicích. Havlíková, poprvé jedoucí v novém dresu celku LAWI junior team, vybojovala svůj již osmý mistrovský titul a osamostatnila se tak na čele medailového pořadí, když dosud se sedmi tituly o vedení dělila s Radomírem Šimůnkem starším a Zdeňkem Štybarem.

JUBILEJNÍ SEDMDESÁTÉ MISTROVSTVÍ ČR V CYKLOKROSU

Tentokrát bude jeho dějištěm 9. ledna středočeská obec Jabkenice, kde se pojede o mistrovské medaile poprvé v historii a Jabkenice se tak stanou dvaatřicátým pořadatelem domácího krosového šampionátu.

SP V HULSTU VYHRÁLI M. VAN DER POEL A BETSEMAOVÁ

Vítězi čtvrtého závodu seriálu Světového poháru v Hulstu v Nizozemí se stali domácí jezdci Mathie van der Poel a Denise Betsemaová. Z trojice našich závodníků si vedl nejlépe Michael Boroš, který skončil na 29. místě, ženy Pavla Havlíková a Tereza Vaníčková obsadily 32. resp. 41. místo.

BRANDOVÁ A VAN AERT VYVÁLČILI V BAHNĚ VÍTĚZSTVÍ

Totální cyklokros - to je nejvýstižnější vyjádření pro třetí díl seriálu Světového poháru, který dnes absolvovali muži a ženy v belgickém Dendermode. V premiéře na této totálně rozbahněné trati slavili vítězství Lucinda Brandová z Nizozemí a Wout van Aert z Belgie. Z našich jezdců dopadl nejlépe na 22. místě Michael Boroš, ostatní hráli druhé housle, Pavla Havlíková, nejlepší z našich žen, skončila na 43. místě.

V NAMURU VLÁDLI SP M. VAN DER POEL A BRANDOVÁ

Dvojnásobné vítězství ve druhém závodu seriálu Světového poháru slavili v belgickém Namuru reprezentanti Nizozemí. Na nejvyšší stupeň vystoupili Mathieu van der Poel a Lucinda Brandová, z našich byli nejlepší Michael Boroš na 26. místě a jedenatřicátá Karla Štěpánová.

V KOLÍNĚ DNES BOJUJE O MEDAILE MLÁDEŽ

Po elitních a juniorských kategoriích dnes na okruhu v Kolíně závodí mládežnické kategorie. Po delší době se mladí dostali na závodní dráhu a rozdělují si medaile z mistrovství ČR.

NÁVRAT HAVLÍKOVÉ PO ZRANĚNÍ A HNED VÍTĚZSTVÍ

Úvodní zlatou medaili na domácím šampionátu v cyklokrosu v Kolíně v rámci dalšího dílu seriálu Toi Toi Cup vybojovala juniorka Julia Kopecky z týmu LRTV Swift. O zlatu rozhodla až v závěrečném spurtu, když dokázala zdolat domácí Karolínu Bedrníkovou (Expres CZ - Tufo Team Kolín), bronz vybojovala Anna Růžičková z Dukly Praha.