ZEMŘEL DLOUHOLETÝ ČLEN TÁBORSKÉHO CYKLISTICKÉHO TÝMU RUDOLF DVOŘÁK

Cyklistický klub ČEZ Cyklo Team Tábor zasáhla velká ztráta. Ve věku 75 let zemřel dlouholetý člen táborské a soběslavské cyklistiky pan Rudolf Dvořák. Byl aktivním členem týmu a působil dlouhá léta jako technický pracovník a zároveň uznávaný rozhodčí.

VANÍČEK VYHRÁL CARLA KRITÉRIJNÍ LIGU V SOBĚSLAVI

Šimon Vaníček z ČEZ Cyklo Team Tábor si podmanil úvodní závod Carla kritérijní ligy, který se dnes jel jako Soběslavské okruhy. Na okruhu ulicemi města měřilo každé kolo 1500 metrů se startem a cílem na náměstí Republiky již v úvodu unikl spolu s Janem Kašparem (ATT Investments) a to rozhodlo. Mezi ženami byla nejlepší Gabriela Bártová z Dukly Praha.

TOI TOI CUP 2023 MÁ DEFINITIVNÍ PODOBU

Prestižní TOI TOI Cup 2023 zná svůj definitivní program. Je v něm celkem 11 závodů, přičemž čtyři z nich jsou "jen" malý TOI TOI Cup a sedm podniků je zařazeno do druhé kategorie kalendáře UCI. Domácí šampionát, který není součástí poháru, se uskuteční 14. ledna 2024 v Táboře.

SVĚTOVÝ POHÁR V CYKLOKROSU 2023-24 ZNÁ SVŮJ PROGRAM

V programu seriálu Světového poháru v cyklokrosu pro sezonu 2023-24 je opět 14 závodů. Pořadatele zveřejnila Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a po letech v něm není jihočeský Tábor, ale to je pochopitelné vzhledem k tomu, že začátkem února 2024 se tam bude bojovat o medaile na světovém šampionátu.

ULÍBANÝ REPORTÉR ČESKÉ TELEVIZE

Jak je vidět, mistrovství světa v cyklokrosu nemusí být jen o sportu. Na vlastní kůži to poznal v nizozemském Hoogerheide odkud si Ivan Mejtský odvezl velice zajímavý zážitek.

OHLÉDNUTÍ ZA SEZONOU 2022

Sestřih uplynulé sezóny 2022 - TOI TOI CUP

BITVA TITÁNŮ VE PROSPĚCH VAN DER POELA

Nevídanou bitvu dvou titánů cyklokrosových tratí Mathieu van der Poela a Wouta van Aerta na světovém šampionátu v Hoogerheide v Nizozemí rozhodl až ve strhujícím finiši na domácí trati M. van der Poel. Bronz vybojoval další Belgičan Eli Iserbyt, náš Michael Boroš skončil jedenadvacátý, Jakub Říman dojel na 29. místě.

MEDAILE JE PRO ZEMANOVOU SPLNĚNÍ SNU A ODMĚNA

Bronzová medaile za světového šampionátu je pro Kristýnu Zemanovou z celku Brilon Racing MB splnění snu, ale i odměnou. Přesně to zdůraznila česká medailistka ze závodu žen do 23 let v cíli a dvojnásobná domácí šampionka dlouho tomu snad ani nechtěla věřit.

ČESKÝ CYKLOKROS MÁ PO PĚTI LETECH MEDAILI – ZEMANOVÁ BRONZOVÁ

Po pěti letech se český cyklokros raduje z medaile ze světového šampionátu. V závodě žen kategorie U23 vybojovala Kristýna Zemanová třetí místo a navázala na juniorské stříbro Tomáše Kopeckého z roku 2018 ve Valkenburgu. V nizozemském Hoogerheide získala zlato domácí favoritka Shirin van Anrooijová, druhou Zoe Backstedtovou z Británie porazila o 33 vteřin.

JUNIOR JEŽEK VYVÁLČIL NA MS DESÍTKU

Půl úvodního kola to vypadalo v závodě juniorů na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide skvěle. Po startu vjel do terénu na vedoucí pozici závodu juniorů Václav Ježek, ale dres s českou trikolorou rychle úplné čelo opustil, v cíli úvodního okruhu již byl osmý se ztrátou osmi vteřin. To však již další naši junioři bylo daleko mimo hru. Nakonec Ježek skončil desátý, zlato získal favorizovaný Léo Bisiaux z Francie.

KANADSKÝ TRIUMF A DOBRÝ ZÁVOD DLASKOVÉ

Kanadským triumfem dvojčat Isabelly a Avy Holmgrenových skončil v nizozemském Hoogerheide úvodní individuální závod juniorek, velmi dobře zajela také česká závodnice Vanda Dlasková, která dojela na osmém místě. Naopak smutnila největší favoritka domácí Lauren Molengraafová, v celé sezoně neporažená závodnice, skončila až na sedmé místě. Ve druhém kole po pádu z první pozice se stačila dotáhnout na kanadské sestry, ale když ji v dalším okruhu postihl defekt zadního kola, klesla až na konec elitní desítky a tím medailové naděje vzaly za své. Mezi muži i přes řadu technických problémů byl nejlepší Matyáš Fiala, ale klasifikován byl až na 26. místě. V závodě žen elite český cyklokros na startu zastoupení neměl.

PRVNÍ DOMÁCÍ ZLATO, ČESKÁ ŠTAFETA OSMÁ

Úvodní disciplína světového cyklokrosového šampionátu v nizozemském Hoogerheide potvrdila rozložení sil. První zlato vybojovalo domácí Nizozemí, které ve složení Tibor del Grosso, Guus van den Eijden, Laureen Molegraafová, Leonie Bentveldová, Fem van Empelová a Ryan Kamp bylo ve vedení od startu až do cíle. České šestici závod nevyšel podle přestav, Václav Ježek, Kateřina Hladíková, Vanda Dlasková, Matyáš Fiala, Kristýna Zemanová a Michael Boroš skončili až na osmém místě.

CYKLISTICKÉ ŘADY OPUSTIL BOHUMÍR FIALA

Ve věku 88 let zemřel velký cyklistický a především cyklokrosový nadšenec Bohumír Fiala. Byl dlouholetým členem oddílu cyklistiky TJ Auto Škoda Mladá Boleslav. V sedmdesátých letech byl masérem u juniorské silniční reprezentace pod vedením Jaroslava Menharta.

BOROŠ, ŠTYBAR A A. ŤOUPALÍK BODOVALI V BENIDORMU

Trojice českých jezdců Michael Boroš, Zdeněk Štybar a Adam Ťoupalík dosáhla na bodované umístění ve třináctém, předposledním dílu seriálu Světového poháru. Ten se jel dnes ve španělském Benidormu a diváci viděli vyrovnaný souboj dvojice nejlepších současných cyklokrosařů Mathieu van der Poel (Niz.) a Belgičan Wout van Aert. Šťastnější na pásce byl van der Poel, který svého rivala porazil tím nejtěsnějším rozdílem ve spurtu. Třetí dojel Eli Iserbyt z Belgie.

O TITULY SE POJEDE PŘÍŠTĚ V TÁBOŘE A VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Po domácím šampionátu v Mladé Boleslavu rozhodla komise cyklokrosu ČSC o pořadateli šampionát mládeže pro příští sezonu. O medaile budou mládežnické kategorie bojovat poprvé ve Veselí nad Lužnicí ve dnech 9.-10. prosince 2023. Již dříve bylo rozhodnuto o pořadateli mistrovství pro kategorie elite a juniorů. Šampionát v roce 2024 se uskuteční druhý týden v lednu v Táboře.

ČTRNÁCTÝ TITUL CANTOVÉ

Národní šampionáty se kromě Mladé Boleslavi jely ve většině zemí, kde se cyklokros jezdí. Na startu ale mezi muži nebyl ani jeden ze tří současných velikánů tohoto sportu – v Nizozemí chyběl Mathieu van der Poel, v Belgii Wout van Aert a v Británii Thomas Pidcock. Již neuvěřitelný čtrnáctý titul vybojovala Belgičanka Sanne Cantová.

ŠESTÝ TITUL BOROŠE, DRUHÝ ZEMANOVÉ

Již šestý titul domácího šampiona vybojoval dnes v Mladé Boleslavi na dvaasedmdesátém mistrovství republiky Michael Boroš (Elkov Kasper), podruhé za sebou vystoupila na nejvyšší stupeň Kristýna Zemanová (Brilon Racing team MB).

JUNIORSKÝM ŠAMPIONEM JAKUB KUBA

Poprvé v současné sezoně našel na domácích tratích Václav Ježek (Brilon Racing Team MB) přemožitele. V tom nejdůležitějším závodu sezony, na domácím šampionátu v Mladé Boleslavi jej dnes porazil Jakub Kuba (Dukla Praha) a raduje se z mistrovského titulu. Nejlepší dvojici doplnil na stupních vítězů další jezdec Dukly Praha Ondřej Novotný, obhájce zlata František Hojka z Expres CZ - TUFO Team Kolín skončil čtvrtý.

TITULY OBHAJUJÍ ZEMANOVÁ A BOROŠ

Kristýna Zemanová (Brilon Raning Team MB) a Michael Boroš (Elkov Kasper) jsou největšími favority 72. cyklokrosového mistrovství České republiky. Ten se pojede v neděli 15. ledna v Mladé Boleslavi. Město automobilů hostí český šampionát již po třinácté, ten první se zde jel již v roce 1962. Letošní novinkou je to, že kromě elitních kategorií budou o medaile bojovat i kategorie juniorské, které měly své mistrovství v minulosti v prosinci.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY POTŘINÁCTÉ V MLADÉ BOLESLAVI

Cyklistický oddíl TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, z.s. zve všechny fanouška a příznivce na dvaasedmdesáté mistrovství republiky v cyklokrosu. Na různých místech se v městě automobilů konalo nejvíce československých a českých šampionátů v historii tohoto sportu. Poprvé se šampionát uskutečnil v Mladé Boleslavi již v roce 1962, letos se pojede, tak jako v celé Evropě, v neděli 15. ledna.

SVĚTOVÝ ŠAMPIONÁT 2024 V TÁBOŘE MÁ SVOJI HYMNU A WEB

Za rok a 22 dní začne v Táboře světový cyklokrosový šampionát. Na jihu Čech se o světové medaile bude bojovat již počtvrté ve dnech 2. - 4. února 2024. Pořadatelé šampionátu dnes spustili nový web (www.mstabor2024.cz), prodej vstupenek a představili hymnu, kterou nazpíval v češtině a angličtině starosta města Tábora Štěpán Pavlík. To vše se novináři dozvěděli dnes v rámci tiskové konference věnované domácímu šampionátu, který se pojede v neděli 15. ledna v Mladé Boleslavi.